Utwardzanie tuszów

Utwardzanie tuszów do druku graficznego i cyfrowego metodą UV

Nasza unikalna technologia druku komercyjnego to bardzo obiecujące rozwiązanie dla przemysłu drukarskiego. Usługi tego rodzaju dzieli się zwykle na dwa szerokie segmenty: grafikę i druk przemysłowy. Każdy z tych segmentów można następnie dzielić na mniejsze rynki zależnie od zastosowania i wymaganego rozmiaru maszyny drukującej drukarki. Nasza zaawansowana technologia jest szczególnie godna polecenia producentom drukarek do takich zastosowań, jak nadruki na etykietach, produktach czy podstawowy druk wielkoformatowy. Mamy nadzieję na wysoki udział w tym segmencie rynku.

 

Jeśli chodzi o w utwardzanie tuszów, współcześnie w przemyśle drukarskim panuje trend w kierunku podejmowania prób i wykorzystywania technologii LEDowej, co wynika z dłuższej żywotności takich lamp i mniejszej ilości ciepła wytwarzanej przez nie w czasie pracy. Obecnie stosowanie tej technologii jest ograniczone ze względu na trudność w wytworzeniu w układach LED ilości energii wystarczającej do pełnego utwardzenia tuszu w tempie odpowiednim do wymagań pracy współczesnych maszyn drukujących drukarek, zaś LEDy, które byłyby wystarczająco silne, wymagają z kolei stosowania złożonych układów chłodniczych.

 

Nasi dostawcy  rozwijają indywidualną technologię zapewniającą znaczny wzrost wydajności w akceptowanym przez przemysł standardzie. Następna generacja układów LEDowych do utwardzania tuszów będzie bardziej zaawansowana niż obecnie dostępna u konkurencji. Ponieważ właśnie ta kwestia była uznawana za najpoważniejsze ograniczenie w stosowaniu technologii LEDowej, dlatego też będzie to istotna przewaga rynkowa rozwiązań oferowanych przez AMB.